Bogumił Sobula
wiceprezydent Katowic
Wykształcenie: Politechnika Śląska, Studia Podyplomowe Programu MBA w Szkole Głównej Handlowej. Od 24 lat związany zawodowo z samorządem Miasta Katowice; kolejno jako strażnik, zastępca komendanta i komendant Straży Miejskiej, naczelnik Centrum Zarządzania Kryzysowego i Wydziału Organizacji i Zarządzania.
Bierze udział w sesjach:
-
Przyszłość pod znakiem wielkich projektów - sektor mieszkaniowy na Śląsku korzysta na koniunkturze. Jak inwestować, by odnieść sukces
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIPrzyszłość pod znakiem wielkich projektów - sektor mieszkaniowy na Śląsku korzysta na koniunkturze. Jak inwestować, by odnieść sukces
- Niedosyt lokali i świetna koniunktura w mieszkaniówce wyostrzyły apetyty śląskich deweloperów. Budują odważnie i na coraz większą skalę. Jak zapełnia się mieszkaniowa luka w regionie, ilu mieszkań brakuje? Jaki jest potencjał w kontekście planowanych i zrealizowanych inwestycji?
- Jest euforia, ale są i wyzwania. Koszty w budowlance rosną, a ceny śląskich mieszkań pozostają jednymi z najniższych
w Polsce – czy mieszkaniówka w tej części Polski daje zarobić? Jak będą kształtować się ceny w kolejnych latach i czy rynek zaakceptuje wzrosty? - Planowanie przestrzenne, otwartość władz samorządowych, jakość życia – co jest kluczem do skutecznej walki z mieszkaniowymi problemami w regionie? Podatek bankowy, podwyższanie poziomu wkładu własnego do 15 proc. – jak zmiany w prawie oddziałują na dynamikę decyzji zakupowych klientów?
- Jakich mieszkań szuka pokolenie internetu? Czy przedmieścia stają się passé? Jak wykorzystać potencjał centralnych lokalizacji?
-
Mieszkanie Plus na Śląsku - na plus czy minus? Perspektywa dewelopera
- W Katowicach, Chorzowie, Gliwicach, Tychach, Zabrzu – między innymi w tych śląskich miastach staną obiekty mieszkalne w ramach Programu Mieszkanie Plus. Jak go efektywnie wykorzystać i dopasować do lokalnych potrzeb?
- Czy program jest i będzie kołem zamachowym dla nowych inwestycji skrojonych na kieszenie mieszkańców Śląska?
- Plusy i minusy nowego wsparcia oczami samorządowców.
- Czy program nie jest konkurencyjny do działań deweloperów – opinie deweloperów, perspektywa dla biznesu
-
Centra handlowe. Przepis na handel w nowym wydaniu
Polskie miasta mają dziś swoje problemy i wyzwania związane z rozwojem rynku handlowego - nowe centra handlowe będą powstawać, a jednocześnie jest coraz większa potrzeba ożywienia ulic handlowych. Czy centra handlowe i ulice handlowe są dla siebie konkurencją? Co należy zmienić, by pogodzić interesy deweloperów centrów handlowych i samorządu? Wizja handlu oczami biznesu i samorządu.