Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż
Nikodem Iskra

Nikodem Iskra

prezes zarządu

Murapol SA

Od stycznia 2018 prezes zarządu Murapol S.A. oraz prezes zarządu Abadon Real Estate S.A.

Wcześniej w obu spółkach pełnił funkcję wiceprezesa zarządu, odpowiednio od 2016 roku w Abadon Real Estate S.A., a w Murapol S.A. od 2013 roku.

Od 2017 roku zasiada także w radzie nadzorczej Instal Lublin Sp. z o.o., zaś od sierpnia do października 2017 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Awbud S.A. W rozwój Grupy Murapol zaangażowany od 2007 roku, w pierwszych latach pracy zajmował stanowisko szefa pionu prawnego, a następnie jako radca prawny pełnił funkcję jej prokurenta.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w wiodących kancelariach prawnych na Śląsku: Kancelarii Radcy Prawnego Mariana Wachowiaka oraz Kancelarii Radcy Prawnego Marka Płonki. Zajmował również stanowisko prawnicze w Higiena System Sp. z o.o.

Posiada wykształcenie wyższe, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2009 roku uzyskał tytuł radcy prawnego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach.

Jako prezes Murapol S.A. oraz Abadon Real Estate S.A. kieruje formalno-prawnymi aspektami pozyskiwania nieruchomości, zarządza procesami inwestycyjnymi oraz nadzoruje rozwój Grupy Kapitałowej Murapol.

Bierze udział w sesjach:

  • Przyszłość pod znakiem wielkich projektów - sektor mieszkaniowy na Śląsku korzysta na koniunkturze. Jak inwestować, by odnieść sukces

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Przyszłość pod znakiem wielkich projektów - sektor mieszkaniowy na Śląsku korzysta na koniunkturze. Jak inwestować, by odnieść sukces

    • Niedosyt lokali i świetna koniunktura w mieszkaniówce wyostrzyły apetyty śląskich deweloperów. Budują odważnie i na coraz większą skalę. Jak zapełnia się mieszkaniowa luka w regionie, ilu mieszkań brakuje? Jaki jest potencjał w kontekście planowanych i zrealizowanych inwestycji?
    • Jest euforia, ale są i wyzwania. Koszty w budowlance rosną, a ceny śląskich mieszkań pozostają jednymi z najniższych
      w Polsce – czy mieszkaniówka w tej części Polski daje zarobić? Jak będą kształtować się ceny w kolejnych latach i czy rynek zaakceptuje wzrosty?
    • Planowanie przestrzenne, otwartość władz samorządowych, jakość życia – co jest kluczem do skutecznej walki z mieszkaniowymi problemami w regionie? Podatek bankowy, podwyższanie poziomu wkładu własnego do 15 proc. – jak zmiany w prawie oddziałują na dynamikę decyzji zakupowych klientów?
    • Jakich mieszkań szuka pokolenie internetu? Czy przedmieścia stają się passé? Jak wykorzystać potencjał centralnych lokalizacji?
POWRÓT