Architektura. Co mówią o nas budynki, które stawiamy? Jak architektura reaguje na potrzeby społeczne?
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIArchitektura. Co mówią o nas budynki, które stawiamy? Jak architektura reaguje na potrzeby społeczne?
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCICzy architektura funkcjonuje w oderwaniu od rzeczywistości, skupia się wyłącznie na estetyce i potrzebach inwestora, a może ma misję? Czy powinna wtrącać się w zastany porządek społeczny, konfrontować się z wyzwaniami współczesnego świata, jak kryzysy ekonomiczne, bieda, przeludnienie, upadek wartości i zachwianie relacji społecznych, ochrona środowiska czy rewolucja technologiczna?
Górny Śląsk odchodzi od węgla. Świetna infrastruktura transportowa, dynamicznie rozwijające się lotnisko, dobrze wykształcone kadry - to główne atuty Śląska, który jest magnesem dla coraz większej liczby nowych inwestorów i projektów. Jednym z najważniejszych wyzwań i szans dla regionu jest stworzenie jednej metropolii. Jak kreować pozytywne zmiany, jakich inwestycji potrzebuje metropolia i województwo, aby przyciągać największych graczy oraz wzmocnić przewagi konkurencyjne.
Architektura i lifestyle na pierwszym planie, czyli pomysł na alternatywny handel
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIE-commerce zmienia zwyczaje zakupowe klientów. Dlatego galerie handlowe w walce o wydłużenie czasu spędzanego w obiekcie, tzw. dwell time, rozwijają strefy restauracyjno-rozrywkowe. Stymuluje je do tego także inny trend – obiekty handlowe powstające w rewitalizowanych przestrzeniach, które oferują wysublimowane produkty i doznania zakupowe. Takich przykładów na świecie jest wiele: Mercado de San Miguel w Madrycie, La Boqueria w Barcelonie. W Polsce pionierem jest Hala Koszyki w Warszawie. Czy będą kolejne?
(Po)prawnie o designie, czyli ochrona twórczych pomysłów w branży architektonicznej, projektowej i meblarskiej
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIPoprowadzą :
Nowoczesne zastosowanie kamienia we wnętrzach komercyjnych i mieszkaniowych
Przyszłość pod znakiem wielkich projektów - sektor mieszkaniowy na Śląsku korzysta na koniunkturze. Jak inwestować, by odnieść sukces
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIZrównoważony charakter, społeczne równouprawnienie, mobilność i… Jak powinny zmieniać się miasta, czego oczekują ich mieszkańcy.
Branża nowoczesnych usług dla biznesu odczuwa głód dobrze wykwalifikowanej kadry, a rywalizacja o talenty staje się coraz bardziej wyraźna. Czy polityka edukacyjna województwa Śląskiego nadąża za zmieniającymi się potrzebami rynku pracy oraz specyficznymi oczekiwaniami branży SSC/BPO? Jak zacieśnić współpracę na linii uczelnie-biznes? Jak zachęcić najzdolniejszych absolwentów do pozostania na Górnym Śląsku? Czy design biura ma znaczenie dla pracowników i jak ważnym argumentem stał się w procesach rekrutacyjnych?
Infrastruktura oświetleniowa jest obecna wszędzie tam, gdzie ludzie mieszkają, pracują, bawią się i wypoczywają. Systemy oświetleniowe oraz aplikacje do zarządzania nimi to technologia już sprawdzona w wielu projektach. Co oznacza nowoczesne oświetlenie, na co postawić?
Place, skwery, gastro-strefy, mała architektura. Tak obiekty komercyjne otwierają się na miasta.
Uroczyste ogłoszenie laureatów Konkursu dla Architektów Vigour 2017
ZOBACZ WIĘCEJW Polsce działa kilkanaście muzeów i centrów nauki, które w nowoczesny, multimedialny sposób wprowadzają odwiedzających w świat wiedzy. To zarazem doskonale zaprojektowane wnętrza. Jak planować design i architekturę takich inwestycji?
Baza noclegowa, duże i nowoczesne centrum konferencyjne oraz doświadczenie w organizacji wielkich imprez międzynarodowej rangi - te elementy budują siłę Katowic na mapie ważnych ośrodków spotkań biznesu oraz wpływają na rozwój gospodarczy i kulturalny regionu. Miasto będzie gospodarzem Szczytu Klimatycznego ONZ w 2018 r. Czy impreza stanie się trampoliną do sukcesu branży hotelarskiej, a turystyka biznesowa zostanie istotną dźwignią rozwoju miasta i istotnym elementem promocji Katowic? Jakie warunki muszą zostać spełnione?
Architekci i designerzy na fali - wystąpienia wybitnych architektów i designerów
Projektowanie z sensem. Jak kształtować ofertę, aby odzwierciedlała zmieniające się myślenie o przestrzeni do życia.
Budynki to nie tylko powierzchnie. Jak tworzyć przestrzenie, które będą służyć wymagającym użytkownikom, miejsca dla mieszkańców – sprawnych i niepełnosprawnych, wiecznie młodych i starszych.
Konkursy dla architektów - kiedy są trampoliną do sukcesu, a kiedy stratą czasu
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIKonkursy architektoniczne i urbanistyczne oraz ich rola w kształtowaniu kultury architektonicznej
Design. Car design - trudna sztuka projektowania samochodów nad Wisłą
PRELEGENCIRosnąca dynamika wzrostu gospodarczego, zwiększający się wolumen sprzedaży detalicznej, konkurencyjny rynek pracy, a także rozwój infrastruktury drogowej i szeroka dostępność gruntów pod nowe inwestycje deweloperskie - to klucz do sukcesu sektora magazynowego. Czy Górny Śląsk ma te atuty? Czego trzeba, by rynek magazynów dalej rósł? Jak przekonać najemców do lokalizacji biznesu w tej części kraju? Czy specjalna strefa ekonomiczna na terenie całej Polski to szansa czy wyzwanie dla Śląska? Jak będzie rozwijać się branża logistyczna w regionie w dobie e-commerce? Jakie jest znaczenie lokalizacji dla dalszego wzrostu branży?
Mapa wybitnych współczesnych realizacji architektonicznych oraz prezentacje spektakularnych projektów wzorniczych. Oddajemy scenę wybitnym architektom i projektantom oraz czołowym inwestorom i producentom. Od pomysłu do realizacji – jak powstawały najciekawsze projekty.
Hot list - przegląd najbardziej designerskich inwestycji i projektów zrealizowanych w Polsce i na świecie - prezentacje.
Parterowe, z płaskim dachem, minimalistyczne? A może w stylu wytwornej rezydencji? Z wielkimi przeszkleniami i elewacją z drewna? A może wykończone betonem? W jakich domach chcą mieszkać Polacy? Jakie projekty pozostaną ponadczasowe bez względu na zmieniającą się modę?
To one symbolizują rozwój i siłę miasta, sięgając jeszcze wyżej. Świadczą, że ludzie, którzy tu mieszkają, mają aspiracje i ambicje. Czy Warszawa stanie się "najwyższym miastem" w Unii Europejskiej?
Pracownik pilnie poszukiwany. Czy w dobie kurczącego się rynku pracy automatyzacja pozwoli produkować więcej za mniej
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI