Arkadiusz Hołda
założyciel-kanclerz
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
Studia ; Politechnika Śląska w Gliwicach wydział Architektury.
Miał zostać lekarzem - został architektem.
3 letnią praktykę po studiach odbył w Kombinacie Budowlanym w Katowicach pracując na stanowisku Kierownika Budów.
Później został dyrektorem przedsiębiorstwa polonijnego „Radimex”
Wspólnie z kolegami założył jedną z pierwszych w naszym regionie spółkę z o.o. „Przedsiębiorstwo Usług Technicznych i Realizacji Budownictwa PUTiRB Sp z o.o.”
Następnie w 1987 roku założył własną firmę „PRB Holdimex sp z o.o.”. Jest to firma deweloperska działająca już 30 lat! Firma ta kupuje tereny i zabudowuje je budownictwem mieszkaniowym i komercyjnym.
W 2004 roku założył Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach, która jest pierwszą niepubliczną uczelnią techniczno-artystyczną w naszym regionie. Uczelnia powstała w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, uzupełniając dotychczasową ofertę szkół wyższych o ciekawe kierunki. Są to : Architektura i Urbanistyka, Architektura Wnętrz, Budownictwo, Grafika, Gospodarka Przestrzenna, Mechatronika, Wzornictwo - Projektowanie Mody, Informatyka. Pielęgniarstwo, Medycyna.
W 2008 roku założył telewizję TVS. Przekaz telewizyjny dostępny jest dzięki sieciom kablowym i platformom cyfrowym w całym kraju, a także zagranicą.
W 2013 roku uruchomił Radio Silesia 96,2 FM. Stacja nadaje teraz z nowej siedziby w Zabrzu.
W 2015 uruchomił Parku Naukowo-Technologicznego "Silesia" przy WST. Park zajmuje się badaniami naukowymi i szkoleniami.
W 2016 wybudował budynek biurowy w Katowicach przy ul Kościuszki i Gawronów, który wytwarza na potrzeby własne energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych i turbiny tri-generacyjnej. Głównym źródłem zasilania w energię elektryczną jest elewacja budynku.
Od 2016 roku jest Konsulem Honorowym Szwecji w Katowicach.
Bierze udział w sesjach:
-
Kadry – najważniejszy napęd dla nowych inwestycji
Brak rąk do pracy, wygórowane oczekiwania finansowe i niewystarczające kompetencje u osób aplikujących – z takimi wyzwaniami mierzy się dziś prawie połowa firm w Polsce, w tym branża logistyczna, hotelowa czy handlowa, a także coraz częściej centra nowoczesnych usług. Rynek pracy się kurczy. Jak samorządy walczą o nowych mieszkańców? Czy oferta śląskich uczelni jest magnesem dla studentów? Jakich kadr brakuje na Śląsku i jak je przyciągnąć?