Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Z Ż
Kazimierz Karolczak

Kazimierz Karolczak

przewodniczący zarządu

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, pierwszej metropolii w Polsce. Koordynuje prace związane z realizacją przez Metropolię ustawowych zadań: kształtowania ładu przestrzennego, rozwoju społecznego i gospodarczego, rozwoju i integracji publicznego transportu zbiorowego oraz promocji. Wcześniej pełnił funkcję wicemarszałka województwa śląskiego, gdzie odpowiadał za sprawy związane m.in. z Europejskim Funduszem Społecznym oraz Ochroną Środowiska i Gospodarki. W latach 1999 – 2003 prowadził działalność gospodarczą, następnie w 2003 roku założył jedną z pierwszych w Polsce agencji zatrudnienia, firmę WORKER Sp. z o.o., która stała się wkrótce jedną z największych firm, działających w swojej branży. W 2007 WORKER Sp. z o.o. została sprzedana międzynarodowemu inwestorowi. W momencie sprzedaży, spółka notowała przychody na poziomie ponad 50 mln zł, zatrudniała i delegowała blisko 3 tys. pracowników.

Bierze udział w sesjach:

  • Miastotwórczy mixed-use. Jakich projektów potrzebuje aglomeracja katowicka, gdy najcenniejszą walutą jest czas, a narzędziem w walce o mieszkańców jest jakość życia?

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Miastotwórczy mixed-use. Jakich projektów potrzebuje aglomeracja katowicka, gdy najcenniejszą walutą jest czas, a narzędziem w walce o mieszkańców jest jakość życia?

    Od miastotwórczych, wielofunkcyjnych projektów nie ma już odwrotu. Bo modernistyczny model idealnego miasta, w którym każda strefa odpowiadała za daną funkcję, nie spełnia już oczekiwań mieszkańców i odchodzi do lamusa. Dlatego deweloperzy w poszukiwaniu konkurencyjności łączą kompetencje z wielu sektorów rynku nieruchomości i szukają możliwości budowy miejskich destynacji z mieszkaniami, biurami, punktami handlowymi i usługowymi, restauracjami i ofertą kulturalną. Jakich projektów chcą Katowice i cała aglomeracja? Jakie inwestycje przyciągną nowych mieszkańców i inwestorów oraz wpłyną na jakość życia w tej części Polski?

  • Kadry – najważniejszy napęd dla nowych inwestycji

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Kadry – najważniejszy napęd dla nowych inwestycji

    Brak rąk do pracy, wygórowane oczekiwania finansowe i niewystarczające kompetencje u osób aplikujących – z takimi wyzwaniami mierzy się dziś prawie połowa firm w Polsce, w tym branża logistyczna, hotelowa czy handlowa, a także coraz częściej centra nowoczesnych usług. Rynek pracy się kurczy. Jak samorządy walczą o nowych mieszkańców? Czy oferta śląskich uczelni jest magnesem dla studentów? Jakich kadr brakuje na Śląsku i jak je przyciągnąć?

POWRÓT