Wybieramy najlepsze wnętrze hotelowe. Oddaj swój głos!
- Trwa konkurs Property Design Awards 2025.
- Plebiscyt ma za zadanie nagrodzić najlepsze projekty komercyjne i publiczne w Polsce, oddane do użytku do końca 2024 roku, oraz ich twórców.
- Głosowanie potrwa do 20 grudnia. GŁOSOWAĆ MOŻNA TUTAJ.
- Finał konkursu i ogłoszenie zwycięzców odbędzie się podczas wydarzenia 4 Design Days 2025.
- Prezentujemy nominowanych w kategorii Design - wnętrza: Hotel.
Aiden by Best Western Łódź (projekt: KM Rubaszkiewicz)
Aiden by Best Western Łódź to nowe oblicze zabytkowego hotelu Reymont. Budynek powstał w okresie międzywojennego rozkwitu, co znajduje swoje odzwierciedlenie w jego architekturze. Projekt, choć przygotowany na bazie wytycznych marki, zachowuje dużą swobodę w zakresie kolorystyki i dekoracji. Wnętrza hotelu, nawiązujące do stylu art deco, kubizmu i fowizmu, przenoszą gości w świat pełen barw i geometrycznych form. Inspiracje czerpano wprost z dzieł malarzy tamtej epoki, co nadaje wnętrzom wyjątkowy charakter. Połączenie jasnych tonacji z odważnymi akcentami kolorystycznymi tworzy harmonijną całość, pełną życia i elegancji.
Arche Klasztor Wrocław (projekt: Grupa Arche)
Zabytkowy XIX-wieczny budynek Klasztoru na wrocławskich Karłowicach został odrestaurowany i zaadaptowany na miejsce pełniące funkcje hotelowe. Renowacja wnętrz odbyła się ze szczególna troską o oryginalny wygląd i kształt wnętrz oraz pod nadzorem konserwatora zabytków. W budynku zachowane zostało jak najwięcej oryginalnych materiałów i elementów wykończenia. Charakterystyczne dla wnętrz są też sklepienia oraz duże, okazałe okna z widokiem na przyklasztorny park. W lewym skrzydle Klasztoru cały czas mieszkają siostry Franciszkanki. Własnością sióstr jest piękna klasztorna kaplica z kolorowymi witrażami i freskami.
Hotel Glar w Wisełce (projekt: Noke Architects)
Czterogwiazdkowy Hotel Glar Conference & SPA stanął nad brzegiem jeziora Wisełka w spokojnej miejscowości o tej samej nazwie, zaledwie 1,5 kilometrów od brzegu morza. Na tym skrawku ziemi przecinają się odwieczne szlaki, dziś łączące Polskę, Niemcy, Danię i Szwecję. Dawni mieszkańcy rozwinęli tu kulturę, która bogactwem zachwyca tak samo jak nadbałtycka przyroda. Oba wątki splotły się we wnętrzach hotelu Glar autorstwa NOKE Architects. Projektując wnętrza projektanci wiele czasu spędzili na wyspie Wolin. Niezbędne w pracy moodboardy komponowali w oparciu o bogactwa bałtyckiej przyrody – ale nie tylko. Bezcenne inspiracje odnaleźli też w lokalnym muzeum.
Hotel M23 w Katowicach (projekt: Libre Interior & Design)
Hotel M23 w Katowicach łączy w sobie nowoczesność, funkcjonalność i estetykę. Inspiracją dla wnętrz stały się zarówno lokalne tradycje, jak i nowoczesne trendy w designie. Projektanci zdecydowali się na połączenie elegancji z przytulnością, co sprawia, że każdy gość poczuje się tu komfortowo. Użyte materiały, takie jak naturalne drewno, miękkie tkaniny i subtelne kolory, tworzą harmonijną całość, a jednocześnie podkreślają unikalny charakter hotelu. Hotel w pełni wykorzystuje naturalne światło, co nie tylko wpływa na estetykę wnętrz, ale również przyczynia się do obniżenia zużycia energii.
Radisson RED Hotel Kraków (projekt: Horizone Studio, współpraca Va.Ver Studio)
W ramach kompleksu Unity Center w Krakowie zostały otwarte budynki Radisson RED Hotel oraz Radisson RED Apartments. Radisson RED to marka słynąca z odważnego designu stawiająca na wyjątkowe wrażenia estetyczne. We wnętrzach nowych obiektów dominują odcienie czerwieni, szarości i czerni. W Krakowie pojawiły się także lokalne motywy oraz... rzeźba smoka wawelskiego w nowej, czerwonej odsłonie. Charakterystycznym punktem hotelu, przyciągającym uwagę już od wejścia do lobby, jest otwarta na wysokość całego budynku przestrzeń atrium z panoramicznymi windami, nad którymi zamocowano instalację świetlną złożoną ze 170 ażurowych lamp.